VELKÝ PŘELET 2 aneb Proleťme bouřkou do lepších časů — ZAHÁJEN!

Podpořte Letecké muzeum v Kunovicích a poleťte s námi – kupte si „letenku do budoucnosti“!

O CO JDE?

Kvůli stávající situaci způsobené koronavirem (COVID-19) bude letošní návštěvnost muzea znatelně nižší, než byla v předchozích letech. To se samozřejmě negativně projeví na příjmech ze vstupného, díky kterým existujeme.

PROČ POTŘEBUJEME VAŠI POMOC?

Jsme spolek, který není dotován ani zřizovatelem, ani státem a existuje jen díky příjmům ze vstupného a dobrovolníkům z řad fandů letecké historie. Proto se na Vás obracíme na s žádostí o podporu, prostě proto, že jsme 100% závislí na vás, návštěvnících muzea. 

Muzeum jsme začali samostatně provozovat v roce 2015. A to takřka od nuly. Za pět let provozu se nám, díky vaší přízni, podařil husarský kousek – jsme druhým nejnavštěvovanějším leteckým muzeem v ČR! A to vše pouze a jen díky Vám – bez dotací či státních příspěvků!

Nechceme spoléhat na to, že nás zachrání stát. A upřímně, ani jej nyní nechceme zatěžovat s žádostí o podporu v situaci, kdy je zřejmé, že z veřejných prostředků bude potřeba financovat životně důležité projekty. Muzeum musíme udržet i v situaci, o které víme, že nebude jednoduchá pro nikoho.

KDYŽ SE VŠICHNI SPOJÍ, DOKÁŽEME VELKÉ VĚCI!

V roce 2016 jste nám přispěli na realizaci projektu “Velký přelet aneb Stádo slonů uchem jehly“, kdy se nám, díky vaší podpoře a podpoře vašich přátel, podařilo demontovat, převézt a opět smontovat letoun Tupolev TU-154M, „Naganský expres“, který v roce 1998 přivezl olympijskou výpravu z Nagana. Dva roky jsme dojížděli každý víkend do Prahy a tam ho rozebírali šroubek po šroubku (FILM-1). Pak jsme letoun převezli přes celou republiku do Kunovic (FILM-2), kde jsme ho smontovali a v létě 2018 zpřístupnili. Ve volném čase a zcela zdarma jsme na projektu odpracovali 8 000 hodin. Jen díky vaší podpoře byl letoun zachráněn před sešrotováním!

Nastupte na palubu a staňte se součástí posádky, která proletí bouřlivými časy, s cílem bezpečně přistát v klidnějších dobách. Budeme velmi rádi, když se připojíte k naší další výzvě a zúčastníte se s námi Velkého přeletu 2.

CO MŮŽETE UDĚLAT?

Pokud si zakoupíte některou z „letenek“ zde v on-line předprodeji, pomůžete nám získat finance potřebné k udržení muzea v době, kdy musí být pro veřejnost uzavřené, či bude omezen jeho provoz.

Zakoupením „letenky“ získáte vstupenku do muzea s platností ode dne jeho otevření až do konce sezony 2021. Jako bonus pak dostanete přístup do sekce VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA, ve které si budete moct několik našich exponátů prohlédnout z pohodlí domova i ve 3D.

Po přistání Velkého přeletu 2 dostanete při osobní návštěvě muzea navíc ještě malý dárek, jako poděkovaní za to, že jste si pro svůj let vybrali naši společnost.

CO OBSAHUJÍ LETENKY? /DONORSKÉ VSTUPNÉ/

Moc vám děkujeme za podporu a věříme, že společná pomoc je v této složité době ten nejlepší způsob, jak to zvládnout.

JAK SE PŘIHLÁSIT DO VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKY?

SPOJME SE, ABYCHOM TO ZVLÁDLI!

Děkujeme společnostem Panopro s.r.o., techka s.r.o. za pomoc s realizací virtuálních prohlídek a smsticket s.r.o. za umožnění on-line předprodeje vstupenek (letenek) do muzea.

Přejeme Vám především silné zdraví a pevné nervy.


Copyright © 2019. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Od roku 2018 sbírka zapsaná v Centrální evidenci sbírek Ministerstva kultury ČR
Od roku 2019 Člen asociace muzeí a galerií ČR