Kdo jsme

Současné Letecké muzeum v Kunovicích začal provozovat náš malý tým dobrovolníků v roce 2015 a stále se snažíme stav muzea, exponátů a služeb zlepšovat a sbírku rozšiřovat. Valná většina z nás pracuje pro muzeum ve svém volném čase a zdarma jako dobrovolníci. Naším hlavním cílem a snahou je iniciovat v blízké budoucnosti postupné vybudování hangárů, tak aby co nejvíce letounů bylo chráněno před povětrnostními vlivy. Prioritou pro nás stále je, aby se letouny v muzeu zachovaly do budoucna, pro ty co přijdou po nás.

Zakladatel

Na základě nových zkušeností s provozem muzea, které je kulturní institucí na rozdíl od aeroklubu, který je ryze sportovní organizací (odlišná administrativa, způsob řízení, vedení muzejní kulturní činnosti a nemožnost čerpání z fondů na kulturu apod.), založil Slovácký aeroklub Kunovice v roce 2017 samostatně hospodařící právní subjekt a neziskovou organizaci Letecké muzeum v Kunovicích pobočka Slováckého aeroklubu Kunovice – jak zní zapsaný oficiální název muzea ve spolkovém rejstříku.

Partner

Nejvýznamnějším současným partnerem leteckého muzea je město Kunovice. Město Kunovice muzeu poskytuje (od roku 2015) k bezplatnému užívání pozemek a od roku 2017 navíc i finančně přispívá na provoz a na pořádání akcí pro veřejnost. Jsme vděční i za pomoc od dárců a sponzorů.