O nás

Letecké muzeum v Kunovicích je registrovaná, dobrovolná, nezisková, nepolitická právnická osoba, která sdružuje členy na základě jejich společného zájmu o letectví, zachování letecké sbírky a udržování technických movitých památek, rozvoje a podpory turistického ruchu, rozšiřování poznání a vzdělávání dětí, mládeže, dospělých i seniorů v technické oblasti, hledání nových forem využití volného času a atraktivní formou vést k technickému cítění. Muzeum provozováno s podporou a ve spolupráci s městem Kunovice.

Kdo jsme

Letecké muzeum v Kunovicích Muzeum vzniklo a žije jen díky zapáleným lidem z řad veřejnosti. Pro některé blázni, pro jiné ochránci letecké historie. Ano, jsme tak trochu obojí, ale hlavně jsme parta lidí, co je spojuje vztah k technické historii a k letadlům zvlášť.

Současné Letecké muzeum v Kunovicích začal provozovat náš malý tým dobrovolníků v roce 2015 a stále se snažíme stav muzea, exponátů a služeb zlepšovat a sbírku rozšiřovat. Drtivá většina z nás pracuje pro muzeum ve svém volném čase a zdarma jako dobrovolníci. Naším hlavním cílem a snahou je iniciovat v blízké budoucnosti postupné vybudování hangárů, tak aby co nejvíce letounů bylo chráněno před povětrnostními vlivy. Prioritou pro nás stále je, aby se letouny v muzeu zachovaly do budoucna, pro ty co přijdou po nás.

Zakladatel

Na základě nových zkušeností s provozem muzea, které je kulturní institucí na rozdíl od aeroklubu, který je ryze sportovní organizací (odlišná administrativa, způsob řízení, vedení muzejní kulturní činnosti a nemožnost čerpání z fondů na kulturu apod.), založil Slovácký aeroklub Kunovice v roce 2017 samostatně hospodařící právní subjekt a neziskovou organizaci Letecké muzeum v Kunovicích pobočka Slováckého aeroklubu Kunovice – jak zní zapsaný oficiální název muzea ve spolkovém rejstříku.

Partner

Nejvýznamnějším současným partnerem leteckého muzea je město Kunovice. Město Kunovice muzeu poskytuje (od roku 2015) k bezplatnému užívání pozemek a od roku 2017 navíc i finančně přispívá na provoz a na pořádání akcí pro veřejnost. Jsme vděční i za pomoc od dárců a sponzorů.