KRÁTKÝ PŘELET aneb Přelet do muzea

Vážení přátelé Velkého přeletu, hlásíme, že máme splněn další závazek, na který se složili startéři Velkého přeletu na Startovači. Tím byl třetí milník Velkého přeletu aneb vybudování zpevněného betonového stání pro TU-154M OK-BYZ “Naganský expres”

(Autor obrázku: Martin Hrabec)

Výraznou změnou oproti původnímu plánu je finální umístění Naganského expresu. Vedení města Kunovice navrhlo a schválilo větší rozšíření plochy muzea, než jsme původně avizovali a navíc se také podílí na probíhající opravě a rozšíření oplocení.

(Autor obrázku: Martin Hrabec)

Díky rozhodnutí vedení města Kunovice bude “Naganský expres” stát na mnohem prostornějším a důstojnějším místě. Dojde i k novému rozmístění ostatních exponátů.

Kdy už bude v muzeu?

Slovy klasika, “Tento způsob zimy zdá se nám poněkud nešťastným”

První etapa montáží Naganského expresu se chýlí ke zdárnému konci a zároveň i vrcholí přípravy na finální “krátký přelet” na čestné místo v muzeu. Zatím marně čekáme na pořádný holomráz, který potřebujeme k tomu, aby dostatečně vymrzla půda v muzeu a unesla čtyřicetitunový letoun. I přesto, že nám počasí nepřeje je stanoven  termín prvního pokusu o přesun je stanoven na víkend 24. – 25. 2. 2018 = PŘESUNUTO!

(Autor obrázku: Martin Hrabec)

Potřebujeme co největší mrazy, které budou trvat ideálně víc jak týden, takže prosíme, držte nám pěsti ať mrzne až praští!

Na novém místě nás ještě čeká finální montáž a zvelebení povrchu i vnitřku letadla.

Nadále vás budeme o dalším vývoji informovat.

S pozdravem, letu zdar!

Víra v letošní mráz nás neopouští!

posádka Velkého přeletu

Finální přesun zajistí zkušená parta ze společnosti Universal Transport pod taktovkou našeho palubního loadmastera Martina Ludvíka a tým společnosti DRIVESTONE a.s.. 


Copyright © 2019. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Od roku 2018 sbírka zapsaná v Centrální evidenci sbírek Ministerstva kultury ČR
Od roku 2019 Člen asociace muzeí a galerií ČR