TZ / VELKÝ PŘELET startuje v pátek 23. 9. 2016 – POKYNY pro média

Tisková zpráva: 20. 9. 2016

Vážení přátelé Velkého přeletu,

s velkou radostí Vás informujeme, že jsme v pondělí 19. 9. 2016 obdrželi všechna potřebná povolení a v pátek 23. 9. v 9.30 vyrazíme z kbelského vojenského letiště na Velký přelet z Prahy do Kunovic! Poslední cesta „Naganského expresu“ TU-154M reg. č. 1016 skončí v neděli 25. 9. kolem 9. hodiny ranní v Kunovicích. Páteční etapa je naplánována přes den (cca do 15.30), další dvě budou noční.

Jak bude Velký přelet probíhat a jaké budou možnosti kontaktu s médii? Vzhledem k tomu, že se bude jednat o mimořádný transport nadměrného nákladu s policejním doprovodem, budou poměrně omezené. Nakládka proběhne ve čtvrtek 22. 9. od ranních hodin na kbelském letišti. Bude možné sledovat ji pouze zdálky, za plotem kbelského letiště, ze směru od Satalic od ul. Nymburská. Aktuální informace Vám rádi poskytneme na tel. č. 778 … 154 (mluvčí T. Šírová) nebo 602 … …. (kapitán M. Hrabec). Obě čísla budou v provozu během celého Velkého přeletu, od rána 22. 9.
Samotný Velký přelet začne v pátek v 9:30 ráno výjezdem z kbelského letiště (https://mapy.cz/s/14ZU9), kde bude možnost vyjíždějící kolonu nafotografovat či pořídit videozáznam. Nebude však prostor k rozhovorům s osádkou vozidel. Průjezd konvoje můžete sledovat dle následujícího harmonogramu. Budete-li mít zájem navštívit nás na odstavných parkovištích, kontaktujte nás předem na uvedeném tel. čísle.

Budeme moc rádi, rozhodnete-li se přijít podívat a zprostředkovat Velký přelet Vašim čtenářům či divákům. Prosíme Vás však o dodržování bezpečnostních opatření: vyhýbejte se pohybu na samotné trase přepravy, neodstavujte na této trase svá vozidla apod., aby nedošlo k zablokování dopravy. Vždy mysleme na to, že chceme co nejméně omezovat ostatní účastníky silničního provozu a nechceme ohrozit samotný Velký přelet nějakou nepříjemnou situací. Během transportu dbejte pokynů Policie ČR, Vojenské policie AČR a zástupců přepravní společnosti Universal Transport!

Předem Vám moc děkujeme za spolupráci a budeme se těšit na viděnou či na slyšenou ve dnech Velkého přeletu.

Děkujeme vám za podporu! Vaše posádka VP


Copyright © 2019. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Od roku 2018 sbírka zapsaná v Centrální evidenci sbírek Ministerstva kultury ČR
Od roku 2019 Člen asociace muzeí a galerií ČR