VELKÝ PŘELET je rekordman roku

Letecké muzeum v Kunovicích se stalo držitelem oficiálního českého rekordu: Pozemní transport letecké techniky na největší vzdálenost

V pátek 9. 6. 2017 převzali zástupci Leteckého muzea v Kunovicích na 27. festivalu “Pelhřimov – město rekordů” výroční cenu REKORDMAN ROKU 2016 za kolektivní rekord.
Ocenění za LMKU převzali kapitán Velkého přeletu Martin Hrabec, druhý pilot Přeletu Josef Hajchel a vedoucí přepravy z firmy Universal Transport Martin Ludvík.

Josef Hajchel, Martin Ludvík a Martin Hrabec (Foto: Tereza Šírová)

kategorie REKORDMAN ROKU – KOLEKTIVNÍ REKORD

Pozemní transport letecké techniky na největší vzdálenost

Letecké muzeum v Kunovicích zorganizovalo přepravu dopravního letounu TU-154M, výrobní číslo 96A1016, tzv. „Naganského expresu“ z letiště Praha – Kbely do Kunovic. Celková délka 85 tun vážící soupravy přepravující trup letadla činila 51,42 m, její šířka byla 4,8 m a maximální výška dosahovala 5,3 m. V průběhu tří dnů urazila souprava dle předem stanoveného časového harmonogramu vzdálenost 383,1 km. Vlastní přepravě letounu předcházela jeho demontáž, na které dobrovolníci z Leteckého muzea v Kunovicích strávili v průběhu 20 měsíců ve svém volném čase celkem 3860 hodin. Rekord byl do České databanky rekordů zaevidován v neděli 25. září 2016.

Tak už to máme černé na bílém. Velký přelet se zapsal do české knihy rekordů! 🙂 

Foto: LMKU

Děkujeme ještě jednou všem, kteří nám k rekordnímu počinu pomohli. A obzvláště děkujeme pelhřimovské Agentuře Dobrý den a jejím komisařům za báječnou spolupráci v podmínkách značné časové tísně. Bylo nám velkou ctí! 

Foto: LMKU


Copyright © 2019. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Od roku 2018 sbírka zapsaná v Centrální evidenci sbírek Ministerstva kultury ČR
Od roku 2019 Člen asociace muzeí a galerií ČR