VELKÝ PŘELET aneb Právě jsme obdrželi povolení ke vzletu!

“cvak”

Vážení startéři, dámy a pánové, hovoří k Vám kapitán. Prosím, připravte se, náš společný let z Prahy do Kunovic bude startovat již tento v pátek z letiště Praha – Kbely!

Dnes náš přepravce Universal Transport získal poslední potřebná povolení k převozu Naganského expresu. Takže ve čtvrtek 21. 9. 2016 nakládáme a v pátek 23. 9. 2016 v 9:30 odlétáme ze Kbel!

Pro nás, posádku Velkého přeletu a přepravní firmu Universal Transport, vše vypukne už ve čtvrtek 22. 9. 2016 nakládkou na letišti ve Kbelech. Nakládku můžete sledovat zdálky za plotem kbelského letiště, ze směru od Satalic (u zastávky Nymburská). Pro vás, kteří byste se rádi přišli podívat na “prolétající” Naganský expres, však budou zajímavější dny 23. až 25.9. 2016. Právě během těchto tří dnů a dvou nocí musíme letadlo přepravit z Prahy-Kbel do Kunovic.

A kudy pojedeme? Vyrazíme v pátek ráno z Prahy-Kbel na Brandýs nad Labem, Čelákovice, Poděbrady, Okřínek, Jičín, Milovice u Hořic. Tam si dáme po zbytek dne přestávku a v noci budeme pokračovat na Hradec Králové, Býšť, Ostřetín, Vysoké Mýto, Litomyšl, Moravskou Třebovou, Mohelnici a Břuchotín. Tam si od sobotního rána dáme celodenní pauzu a o půlnoci vyrazíme na poslední etapu – Olomouc, Daskabát, Lipník nad Bečvou, Přerov, Hulín, Otrokovice, Staré Město… a Kunovice. Plánovaný příjezd do Kunovic bude v neděli v ranních či dopoledních hodinách. Mapu přepravy si můžete prohlédnout ZDE.

Pro přibližné časy průjezdu a přesnější informace během samotného přeletu sledujte facebookový profil LMKAirZone.TV, média, dopravní hlášení o pohybu nadměrného nákladu a také samotné letadlo, které vybavíme vysílačem GPS polohy, díky němuž budete moci Velký přelet sledovat například na AirZone.tv nebo Technet.cz 😉 Budeme vám poskytovat online videopřenosy a reportáže z dílny AirZone.tv.

Rádi bychom vás také touto cestou poprosili o spolupráci. Prosíme vás: pokud to bude jen trochu možné, vyhýbejte se pohybu na samotné trase přepravyneodstavujte na této trase svá vozidla apod., aby nedošlo k zablokování dopravy. Vždy mysleme na to, že chceme co nejméně omezovat ostatní účastníky silničního provozu a nechceme ohrozit samotný Velký přelet nějakou nepříjemnou situací.

Během transportu dbejte pokynů Policie ČR, Vojenské policie AČR, a zástupců přepravní společnosti Universal Transport!

Pokud se na nás půjdete podívat a budete fotit nebo natáčet video, prosíme, pošlete nám své úlovky na facebookovou stránku LMKU nebo je sdílejte s hashtagem #VelkyPrelet! Rádi bychom, aby z vašich fotek vznikla fanouškovská sbírka na Facebooku. Uděláte nám tím obrovskou radost a pomůžete nám zdokumentovat Přelet z jiného úhlu pohledu, než bude ten náš… 🙂

Držte nám i tůčku palce, ať všechny závěrečné přípravy a samotný Velký přelet zvládneme hladce.
Na viděnou při samotném Přeletu se těší

Vaše posádka “TU-BANDITOS

Konec hlášení. “cvak”

MAPA zde: https://mapy.cz/s/14byB


Copyright © 2019. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Od roku 2018 sbírka zapsaná v Centrální evidenci sbírek Ministerstva kultury ČR
Od roku 2019 Člen asociace muzeí a galerií ČR