TZ / VELKÝ PŘELET aneb Jdeme na finále!

Tisková zpráva: 21. 3. 2016

Vážení přátelé Velkého přeletu,

od spuštění naší kampaně na Startovač.cz uplynuly čtyři týdny a my se blížíme k závěru. Leteckou hantýrkou řečeno: jdeme na finále! Přistávat budeme ve středu 23. 3. v 19:05. Všichni jsme napjatí, jak daleko až doletíme a na jakou částku nakonec dosáhneme. Už teď se nám povedly neuvěřitelné věci – shromáždili jsme dostatečnou částku nejen na přepravu Naganského expresu, ale také na ale také na původní letištní schody a na jeho „zabydlení“ v muzeu v Kunovicích. Jsme na dosah k částce na zakonzervování a opravě laku, který za léta stání ztratil své ochranné vlastnosti.

Děkujeme Vám za veškerou podporu a ještě jednou bychom Vás rádi požádali o pomoc. V této chvíli máme shromážděno přes 800 000 Kč, ale podle zástupců Startovač.cz máme šanci ještě „poskočit“ o slušnou částku vzhůru (a možná dokonce ohrozit magickou hranici jednoho milionu). Mohli bychom se tak stát třetím nejúspěšnějším projektem českého crowdfundingu (hned za superprojekty Trabantů a DVTV)! Pomoci nám může cokoli – krátký článek nebo třeba jen zveřejnění výzvy či podpory na vaší facebookové stránce či osobním profilu, a to nejpozději během pondělí či úterý. Rozhodnete-li se nám pomoci, prosíme o zveřejnění odkazu https://www.startovac.cz/projekty/velky-prelet/ s důrazem na to, že se jedná o poslední možnost podpořit partu nadšenců a získat unikátní odměny, které po ukončení kampaně už nikde jinde koupit nepůjdou.

Přípravy Velkého přeletu zdárně pokračují i na dalších frontách. O víkendech se ve Kbelích připravuje sejmutí kýlových ocasních ploch. A velmi důležitého pokroku jsme dosáhli v komunikaci s úřady: díky vstřícnosti Ministerstva obrany zastoupeného Agenturou hospodaření s nemovitým majetkem státu jsme získali souhlas k prodloužení výpůjčky plochy, kde nyní letadla stojí, až do konce roku 2016. Přípravy k Velkému přeletu tedy mohou pokračovat dál!

Děkujeme vám za přízeň a za pomoc. A zůstaňte i nadále na příjmu, prosíme! 🙂

posádka Velkého přeletu


Copyright © 2019. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Od roku 2018 sbírka zapsaná v Centrální evidenci sbírek Ministerstva kultury ČR
Od roku 2019 Člen asociace muzeí a galerií ČR