Úspěšný vstup do nové sezony

V Leteckém muzeum v Kunovicích to v druhé polovině března opět žilo. Desítky lidí na okraj Kunovic vyrazily už 23. března, aby nám pomohly připravit letadla na novou sezonu. Šlo o takzvanou Akci “U”, tedy hromadné umývání letadel pro veřejnost.

Nakonec se nás v muzeu sešlo skoro 200. Dorazily celé rodiny, skupiny studentů i kunovičtí hasiči. Akce se zúčastnili lidé opravdu všech věkových kategorií z různých částí Česka. Tomu nejstaršímu bylo 82, nejmladšímu tři roky. Všem moc děkujeme. Je to pro nás ohromná pomoc.

Právě nejmladšího a nejstaršího umývače se muzeum rozhodlo ocenit. Předali jsme jim drobné dárky a krásné katalogy exponátů Leteckého muzea Kbely, které nám za tímto účelem věnovali naši skvělí kolegové z Vojenského historického ústavu Praha. Všichni účastníci akce pak dostali permanentku na vstup do muzea na celou sezonu 2024 zdarma.

Běžní návštěvníci pak do muzea zavítali letos poprvé na Velký pátek 29. března. Muzejníci jim navíc návštěvu zpříjemnili komentovanými prohlídkami a možností prohlédnout si některá letadla s odkrytovanými motory. Zpětná vazba návštěvníků byla velmi kladná a my jsme moc rádi, že jsme jim takto mohli udělat radost a zároveň jim přiblížit barvitou historii našich exponátů.

Prodloužený víkend v kombinaci s přívětivým počasím přilákal do muzea stovky lidí. Jsme moc rádi, že naše muzeum lidi stále tolik zajímá. Po skoro pětiměsíční zimní pauze je pro nás dobrá návštěvnost na začátku sezony vždy velmi důležitá.

I vzhledem k tomu, že běžný provoz muzea není placen z veřejných peněz, jsme za každého návštěvníka, za každého z Vás, velmi rádi.

Fotogalerie: Radek Filípek: