Top Gun: Maverick aneb Letní BIOgraf v muzeu

Všechny Vás srdečně zveme na promítání letošního filmového hitu Top Gun: Maverick s Tomem Cruisem v hlavní roli, kdy si můžete užít tento skvělý film v naprosto jedinečném prostředí u nás mezi letadly.

Navíc pak po skončení promítání budete mít možnost nahlédnout do interiérů rozsvícených letounů Jak-40 a Tu-154 a prohlédnout si další naše letadla v záři reflektorů.
Akce, včetně noční prohlídky muzea, potrvá do 01:00 SEČ.

V případě špatného počasí bude promítání i následná prohlídka přeloženy na jiný termín.

Upozorňujeme, že v průběhu akce bude celý areál střežen bezpečnostní agenturou.

Budeme se se na Vás těšit.

Váš tým LMKU

Program letního BIOgrafu LMKU

Tom Cruise plays Capt. Pete “Maverick” Mitchell in Top Gun: Maverick from Paramount Pictures, Skydance and Jerry Bruckheimer Films.

Top Gun: Maverick

Jeden z nejlepších pilotů na světě, Pete „Maverick“ Mitchell, se vrací do akce. Do kin s ním přilétá pokračování jednoho z nejoblíbenějších filmů vůbec. Kdo by nechtěl dělat kopilota Tomu Cruiseovi a akčním dramatu Top Gun: Maverick?

Pete „Maverick“ Mitchell (Tom Cruise) k smrti rád pilotuje stíhačky. Dokonce tak, že se už přes třicet let úspěšně brání povýšení ve strukturách amerického letectva, protože to by ho z kokpitu vyhnalo do vyhřáté kanceláře. Maverick byl navíc vždycky magnetem na průšvihy, což se s armádní kariérou taky docela vylučuje. Pilot je ovšem bravurní, možná ten úplně nejlepší, a proto dostane nabídku stát se instruktorem elitních stíhačů z programu Top Gun, které má připravit na úkol, jenž spadá do kategorie Mission Imposssible. Kromě téhle bude muset Maverick zvládnout i jednu obtížnou soukromou misi. Jedním z pilotů, které má připravit do akce, je i Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho kamaráda a navigátora Goose. Znalci prvního Top Gunu vědí, že Goose zahynul, když se neúspěšně katapultoval z neovladatelné stíhačky, pilotované právě Maverickem. A jeho syn mu otcovu smrt klade za vinu. Maverick za žádnou cenu nechce, aby Bradleyho potkal stejný osud jako jeho otce. Přitom si uvědomuje, že pravděpodobnost, že některý z pilotů plánovanou leteckou operaci nepřežije, není vůbec malá.

Představitel hlavní role a producent filmu Tom Cruise chtěl, aby film byl maximálně autentický, sám se proto naučil pilotovat stíhačku a všichni herci-piloti absolvovali náročný výcvik, který umožňoval natáčení za letu přímo v kokpitu, nikoliv na simulátoru před green screenem. „Jako malý jsem měl dva sny. Hrát ve filmu a pilotovat letadlo. Že jsem si je mohl splnit takhle najednou, bylo parádní,“ říká Cruise.“Pocit, že letí ve stíhačce, jsme chtěli dopřát i divákům, a proto jsme šli do vzduchu. V počítačové animaci by to prostě nebylo ono,“ vysvětluje.