Tisková zpráva: VELKÝ PŘELET 2 aneb Proleťme bouřkou do lepších časů

Vážení přátelé, vážení partneři, dámy a pánové,

aktuální situace kolem nouzového stavu zasáhla i Letecké muzeum v Kunovicích. Očekáváme, že kvůli stávající situaci (COVID-19) letos bude návštěvnost muzea menší než v předchozích letech, což se projeví na příjmech ze vstupného, díky kterým existujeme.

Víte dobře, že jsme spolek, který není dotován ani zřizovatelem, ani státem a existuje jen díky vstupnému, darům, partnerům a dobrovolníkům z řad fandů letecké historie. Obracíme se na veřejnost s žádostí o podporu, prostě proto, že jsme 100% závislí na návštěvnících muzea.

Muzeum jsme začali samostatně provozovat prakticky od nuly v roce 2015. Za pět let provozu se nám – díky Vaší přízni, přízni fanoušků, partnerů (Slovácký aeroklub a město Kunovice) a sponzorů – podařil husarský kousek, stali jsme se druhým nejnavštěvovanějším leteckým muzeem v ČR! A to vše pouze a jen díky Vám – bez dotací či státních příspěvků!

Nemůžeme teď spoléhat na to, že nás zachrání stát a upřímně, ani jej nechceme zatěžovat s žádostí o podporu v situaci, kdy je zřejmé, že z veřejných prostředků bude potřeba financovat životně důležité projekty. Muzeum musíme udržet i v situaci, o které víme, že nebude jednoduchá pro nikoho.

Proto v nejbližších dnech spustíme akci „VELKÝ PŘELET 2 aneb Proleťme bouřkou do lepších časů“, kdy veřejnosti nabídneme možnost podpořit muzeum formou on-line předprodeje vstupenek „letenek do budoucna“ na portálu smsticket.cz. Zakoupením letenky fanoušek získá vstup do muzea ode dne jeho otevření až do konce sezony 2021 a jako bonus přístup do sekce virtuální prohlídka na webových stránkách muzea, kde si bude moct po zadání hesla detailně prohlédnout zevnitř některé exponáty nasnímané ve 3D. Po přistání „Velkého přeletu 2“ dostanete při osobní návštěvě muzea ještě jako poděkování drobný dárek.

Nákupem některé z letenek v on-line předprodeji, získáme potřebné finance na udržení muzea v době, kdy musí být pro veřejnost uzavřené, či bude omezen jeho provoz.

Moc vám děkujeme za spolupráci a věříme, že společná pomoc je v této složité době ten nejlepší způsob, jak to zvládnout.

Věříme, že vás tato zpráva zaujala, a budeme velice rádi za podporu.

Přejeme Vám především silné zdraví a pevné nervy.

Váš tým Leteckého muzea v Kunovicích

Již brzy!