TZ / Rok od Velkého přeletu. Co jsme od té doby udělali a co nás ještě čeká?

Tisková zpráva: 25. 9. 2017

Vážení přátelé Velkého přeletu,

je to už rok, co jsme i díky vaší pomoci dokázali převézt letoun TU-145M reg. č. 1016 „Naganský expres“ z Prahy-Kbel do Leteckého muzea v Kunovicích. Velký přelet byl vyvrcholením téměř dvou let demontáží, ale práce tím neskončila. „Práce na montáži začaly prakticky ihned,“ říká vedoucí kunovického leteckého muzea Martin Hrabec. „Rádi bychom vás informovali, jak jsme za ten rok pokročili, a co nás ještě čeká ke splnění závazků, které jsme dali veřejnosti a zejména našim startérům, díky jejichž příspěvkům jsme mohli Naganský expres převézt.“

Dovolte nám tedy, abychom se „pochlubili“, v jakém stavu je Naganský expres teď, rok po Přeletu. Pracujeme na něm téměř každý den. Nezahálíme a děláme všechno pro to, abychom jej vám mohli slavnostně představit a zpřístupnit během příští sezony v roce 2018.

Aktuální stav TU-154M reg. č. 1016 v září 2017.

Co všechno jsme už stihli:

Zvládli jsme toho dost, ale stále je před námi ještě spousta práce. Zbývá ještě:

Držte nám tedy palce, ať se nám daří i nadále. O dalším vývoji vás budeme informovat. Moc vám děkujeme za veškerou dosavadní podporu a pomoc. Budeme rádi, když Vás naše ohlédnutí za Velkým přeletem zaujme a rozhodnete se o ně podělit i se svými čtenáři.

S pozdravem

posádka Velkého přeletu


Copyright © 2019. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Od roku 2018 sbírka zapsaná v Centrální evidenci sbírek Ministerstva kultury ČR
Od roku 2019 Člen asociace muzeí a galerií ČR