Půvabná návštěva Žen v letectví

Bylo nám ctí a potěšením u nás v muzeu přivítat milou návštěvu klubu “Ženy v letectví“, který spojuje zapálené ženy přímo z leteckého světa.

Klub letos uspořádal své každoroční setkání v areálu kunovského LETu! V rámci své návštěvy bylo ženám v Aircraft Industries, a.s. umožněno nahlédnout do zákulisí výroby legendárních letadel L 410, užily si vyhlídkový let nad Slováckem a našly si čas navštívit i naše muzeum.

Foto: Aircraft Industries, a.s.

Z historie připomeňme například první českou pilotku Boženu Laglerovou, která patřila mezi prvních 20 pilotek na celém světě a byla velkou propagátorkou letectví v pozdějším Československu, nebo třeba paní Margitu Schneiderovou, která za druhé světové války působila v řadách britského letectva jako elektrikářka.

Dámy do leteckého prostředí zkrátka patří a prospívají mu.

Děkujeme a těšíme se zase příště!