Super tajná mise

aneb Super Děti v nočním muzeu

27.03.2015 11:42

Ve spolupráci s Městskou knihovnou Kunovice, která i letos pro děti zorganizovala tradiční knihovnickou akci “Noc s Andersenem”, jsme podíleli na realizaci této přísně tajné mise.

Téma letošní pohádkové noci byl komiks a superhrdinové a proběhla v pátek 27. 3. 2015 ve večerních hodinách.

Kde jinde se můžou pravé superhrdinské děti učit superhrdinským špásům než v prostředí přísně tajné letecké základny? Knihovnice nás nemuseli vůbec nijak přemlouvat, a jelikož máme rádi podobné taškařice, ihned jsme nabídli spolupráci s vymýšlením a realizací té pravé superhrdinské akce. A tak se husto přísně utajenou noční základnou, jak jinak, stalo poprvé Letecké muzeum v Kunovicích. Pro jedenáct dětí proběhla nefalšovaná noční hra pod vedením komiksových hrdinů Piňdi, Obelixe, Želvy Ninja, pilota Big-v-Lese, Kapitána Skokdoplachty, Sky Kuldy, Detektiva Detektora, Iron Pána a G.I. Strejdy.

Superděti se učily samé užitečné a pro superhrdinu nepostradatelné věci jako např. ošetření a evakuace zraněných plyšáků, práci s detektorem kovů, střelbu na cíl, evakuace z hořícího letadla bez paniky, průchod minovým polem či díky morseovce zneškodnění časované letecké bomby.Všechny superděti splnily úkoly na výtečnou, přežily všechny nástrahy a staly se tak pravými nefalšovanými superhrdiny.

Největší odměnou pro celý superštáb bylo, že se děckám z nočního muzea ani nechtělo do tepla knihovny. Proto jsme připraveni tuto akci zopakovat i pro děti ze širokého okolí během letních prázdnin.

Děkujeme milým kunovským superknihovnicím za inspiraci, skvěle připravenou organizaci, rekvizity, atmosféru a prima náladu. Budeme se těšit na další spolupráci.

Superletu zdar!

Foto archiv MKK


Copyright © 2019. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Od roku 2018 sbírka zapsaná v Centrální evidenci sbírek Ministerstva kultury ČR
Od roku 2019 Člen asociace muzeí a galerií ČR