NOVÝ EXPONÁT Volvo F6-10 “Shell AVGAS”

Rádi bychom Vám představili další letošní přírůstek do našich sbírek. Tím je úžasná letištní cisterna Volvo F6-10 pro převoz leteckého paliva Avgas.

Auto jsme získali od společnosti Shell Czech Republic a.s. a ti pozornější z vás už ho v areálu našeho muzea mohli v průběhu roku zahlédnout.

Stroj je to nejen krásný, ale také stále funkční. A bude ještě krásnější, až projde chystanou drobnou (převážně kosmetickou) opravou, jejíž součástí bude také obnovení původního brandingu Shell, k čemuž nám tato společnost dala svůj laskavý souhlas.

Závěrem se sluší ještě poděkovat, a to jak přímo společnosti Shell, tak pánům Mariánovi Spišákovi a Lubomírovi Hamanovi, bez nichž by se k nám tento skvělý vůz nikdy nedostal.

Moc děkujeme!