Nebe v Leteckém muzeu v Kunovicích

Exponáty Leteckého muzea v Kunovicích, včetně vládního speciálu Tu-154 M „Naganský expres“, si zahrály v klipu k nové písni skupiny Nebe pojmenované Planý poplach.

S havířovskou kapelou ji nazpívala slovenská zpěvačka Katarína Knechtová. „Okamžitě se nám propojila symbolika neuvěřitelného příběhu Naganského expresu s písní i osudem naší kapely. Bylo nám ctí tam strávit čas. Na konci do toho letadla nastupujeme a symbolicky odlétáme někam, snad do lepších časů,“ okomentoval natáčení v muzeu Petr Harazin, frontman kapely.

Chválíme i za muzeum, protože natáčení klipu měla skupina výborně zorganizované a byla radost s nimi spolupracovat. Navíc v době, kdy k nám nemohli návštěvníci, to byla příjemná změna – vidět mezi letadly nějakou jinou aktivitu, než je práce nás muzejníků.

Kromě Kunovic se klip natáčel také na dalším místě spojeném s letectvím. Tím bylo tehdy liduprázdné letiště v Mošnově. „Je to obraz doby a zároveň metafora našich životů i společnosti jako celku,“ okomentoval klip plný nezvykle opuštěných prostor kytarista a manažer kapely v jedné osobě Štěpán Petrů.

Havířovská skupina Nebe při natáčení videoklipu k písni Planý poplach v interiéru „Naganského expresu“

Se singlem a klipem kapela Nebe zároveň vypouští i celé nové EP s názvem Než v tom zůstaneme sami, které je zároveň první deskou, již skupina nahrála v současné sestavě. Kapela sama písně na ní označuje jako dosud nejsilnější, které kdy nahrála. To potvrzuje také Katarína Knechtová. „Když mi Petr poslal píseň, hned jsem věděla, že do toho chci jít. Už dávno se mi nestalo, že bych slyšela tak dobře složenou píseň, s takovou symbiózou hudby a textu,“ nechala se slyšet.

Katarína Knechtová a Let L-610 v Leteckém muzeu v Kunovicích při natáčení klipu k písni skupiny Nebe “Planý poplach”

„Nová deska je pro mě především talisman, ve kterém je skrytá absolutní svoboda umění i slova. Najdete na ní country, gospel, pop, odkaz na pandemické období i více než pětiminutovou baladu. Ve všech písních odkrýváme kus svého nitra, všechno dobré i zlé, čím si naše parta prošla,” dodává Harazin.

Křest nového EP bude skupina Nebe živě vysílat prostřednictvím livestreamu na instagramu a facebooku v pondělí 28. 6. 2021, ve 20:15 hodin přímo z Leteckého muzea v Kunovicích.

Havířovská skupina Nebe při natáčení videoklipu k písni Planý poplach v křídle „Naganského expresu“

Copyright © 2019. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Od roku 2018 sbírka zapsaná v Centrální evidenci sbírek Ministerstva kultury ČR
Od roku 2019 Člen asociace muzeí a galerií ČR