Naganský expres ve filmu “Poslední aristokratka”

Natáčel se u nás nový český film režiséra Jiřího Vejdělka

V neděli 3. 3. 2019 se stalo Letecké muzeum v Kunovicích, respektive letoun TU-154M OK-BYZ přezdívaný “Zuzana” nebo také “Naganský expres” dějištěm natáčení scén do nové české komedie na motivy knižního bestselleru Evžena Bočka Poslední aristokratka, kterou se svým štábem natáčí autor divácky nejúspěšnějších filmů posledních let režisér Jiří Vejdělek.

Seznamte se, Kostkovi. Vivien, Marie a Frank Kostka z Kostky. Do hlavních rolí filmu Poslední aristokratka vznikajícího na motivy stejnojmenného knižního bestselleru obsadil režisér Jiří Vejdělek Tatianu Vilhelmovou, Yvonu Stolařovou a Hynka Čermáka. (foto: Film Poslední aristokratka)

Exteriér a interiér Naganského expresu posloužil filmovému štábu Jiřího Vejdělka (Účastníci zájezdu, Ženy v pokušení, Muži v naději aj.) k natočení několika scén s hlavními hrdiny filmu. Při natáčení v muzeu se objevila před kamerou Vladimíra Smutného (Kolja, Tmavomodrý svět, Tobruk, Vratné lahve aj.) řada známých českých hereček a herců, jako Tatiana Vilhelmová, Hynek Čermák, Yvona Stolářová, Anna Polívková, Vojtěch Kotek, Michal Isteník…

Scéna z nastupování pasažérů na let do New Yorku byla natáčena v muzeu v Kunovicích. (foto: Film Poslední aristokratka)

Natáčení probíhalo od brzkých ranních hodin až do večera a zúčastnilo se ho 70 členů filmového štábu, plus 70 komparzistů. Při natáčení pomáhalo jedenáct členů muzejního týmu a spolupracoval i Slovácký aeroklub Kunovice, který poskytl své prostory pro vybudování zázemí filmového štábu a komparzu.

Večer po poslední klapce pronesl přímo na place režisér filmu Jiří Vejdělek, “Děkuji za velikou vstřícnost, se kterou nás přijal muzejní tým. Profesionální přístup celého muzejního týmu přispěl k hladkému průběhu natáčení. Koneckonců výsledek budete moct zkontrolovat všichni na podzim v kinech.”

Celá naše parta děkuje filmařům a perfektní spolupráci a nejvíce za ohleduplnost štábu k našemu významnému exponátu. Panu režisérovi a celému štábu přejeme úspěšné dokončení filmu. Už teď se těšíme, jak půjdeme na podzim do kina na novou komedii Poslední aristokratka. Jsme totiž moc zvědaví, jak to bude naší Zuzaně ve filmu slušet.

Vojtěch Kotek v prezidentském salonu Naganského expresu. (foto: Film Poslední aristokratka)

Tato vzácná návštěva byla pro muzeum něco jako dárek, protože v neděli 3. 3., to byl na den přesně rok, co byl  “Naganský expres” přetažen z plochy Slováckého aeroklubu do areálu muzea na současné místo.

Z produkce filmu nám prozradili, že nová česká komedie Poslední aristokratka bude mít v kinech premiéru 24. října 2019.

Na památku se nám režisér, kameraman, herci i členové štábu podepsali na podpisový poster.

Copyright © 2019. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Od roku 2018 sbírka zapsaná v Centrální evidenci sbírek Ministerstva kultury ČR
Od roku 2019 Člen asociace muzeí a galerií ČR