MILITARY DEN Kunovice 2023

Srdečně Vás zveme na akci s vojenskou a leteckou technikou pro malé i velké – Military den Kunovice.

Ročník 2023 je po pětileté pauze opět pořádán ve spolupráci s Armádou ČR, Policií ČR, městem Kunovice, Aircraft Industries,  Slováckým aeroklubem, Střední školou leteckou Kunovice, dobrovolnými hasiči Kunovice, Kluby vojenské a policejní historie a dalšími.

Letos se návštěvníci budou moci těšit například na armádní víceúčelový vrtulník Mi-171 nebo na historické letouny jako C-104 Jungmann, Tatra T-101, či Piper L4 a další. Chybět nebudou ani prezentace leteckých výrobců a provozovatelů z Kunovic.

Budete se moct podívat, jaká letadla se v Kunovicích vlastně vyrábí a jaké stroje tu létají. Kromě statických ukázek se můžou lidé těšit i na vyhlídkové lety. Akci oživí také průlet stíhacích gripenů.

Foto: Tech. Sgt. Mindy Bloem/149th Fighter Wing (PD)

Představí se i pozemní technika. Přiveze ji jak armáda, tak třeba kluby vojenské historie. A na své si přijdou i ti, kteří dávají přednost civilním vozům. Své stroje totiž ukážou i příslušníci integrovaného záchranného systému.

V Kunovicích se budou prezentovat také další muzea. Účastnit se budou i přislíbili kolegové z Technického muzea v Brně či ze Soukromé letecké sbírky Malohostovice. Jedno z vystavených letadel, stroj C-106, zase bude reprezentovat Vojenský historický ústav, Letecké muzeum Kbely a podnik LOM Praha, kteří jej společně provozují.

Pro děti s rodinami nebudou chybět oblíbená šlapací letadýlka a budou připraveny i další atrakce.

Účastníci programu:

Změna či úprava programu je vyhrazena!

Vstupné: Dobrovolné

Těšíme se na Vás!

PROGRAM:

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Předchozí ročník 2018:


Copyright © 2019. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Od roku 2018 sbírka zapsaná v Centrální evidenci sbírek Ministerstva kultury ČR
Od roku 2019 Člen asociace muzeí a galerií ČR