Letecké muzeum v Kunovicích získalo svou první státní dotaci

Letecké muzeum v Kunovicích získalo svou první státní dotaci v rámci dotačního programu Kulturní aktivity – Podpora projektů spolků a pobočných spolků podporující kulturní aktivity v oblasti ochrany movitého kulturního dědictví, muzeí a galerií dostalo od Ministerstva kultury České republiky ve výši 119.000 korun.

Finanční prostředky budou poskytnuty na vybudování edukativní interaktivní zóny pro děti, tedy na projekt, který už delší dobu připravujeme. Naším cílem je udělat návštěvu muzea pro děti zábavnější, hravou formou jim předat informace o tom, jak létající stroje fungují, a zároveň v nich vzbudit zájem o letectví.

Vizualizace zóny (Věra Polanecká)

Zónu bude tvořit malé letadlo s funkčními kormidly, odpočinkové letadlo (sloužící jako skrýš a herna) a dětský záchranářský vrtulník v reálné kamufláži, který bude středobodem zóny. To vše pak bude doplněno ještě o výukové interaktivní tabule.

Při budování zóny využijeme fragmenty skutečných letadel, které muzeu věnovala kunovická Střední škola letecká. Tyto části letadel bude nutné nejen zrestaurovat, ale i upravit tak, aby splňovaly přísné bezpečnostní předpisy.

Z dotace máme velikou radost, protože nám pokryje 70 % nákladů na dokončení projektu a my tak budeme moci zónu pro naše dětské návštěvníky otevřít ještě letos. V této nelehké době je to pro naše muzeum veliká pomoc.