Letadla pomáhají

Dnes 5. 3. 2022 po desáté hodině byly zahájeny humanitární lety pro pomoc obyvatelům Ukrajiny.

Náš kamarád a velký podporovatel muzea Marek Vašťák se spolu s dalšími piloty rozhodl aktivně zapojit do pomoci lidem prchajícím z válkou zmítané Ukrajiny. Celý tým na vlastní náklady vyrazil z Kunovic ke slovensko-ukrajinským hranicím se dvěma vrtulníky a po zmapování situace se připojí i s jedním letounem L-410 Turbolet. Směrem tam budou přepravovat humanitární pomoc, zpátky pak ženy a děti prchající ze zasažených oblastí. Akce je koordinována s Červeným křížem a dalšími organizacemi. Do přípravy akce a koordinace se aktivně zapojilo také Letecké muzeum v Kunovicích.

Pokud se i Vy rozhodnete tuto akci podpořit, sledujte nás v médiích, na sociálních sítích i zde na webu muzea, kde budeme průběžně upřesňovat materiál, který bude potřeba dopravit na místo, případně aktuální požadavky. Zájem bude především o obvazový materiál, dezinfekce, pleny, dámské hygienické potřeby, vlhčené ubrousky, papírové kapesníky, látkové nákupní tašky, sladkosti a drobné dárky pro děti, teplé oblečení atp., případně také termofolie a teplé deky. Naopak jídlo a pití, prosíme, zatím potřeba. Na místě je ho dostatek a potřebovat jej budou lidé spíše až na našem území.

Ve spolupráci s Charitou Uherské Hradiště pak připravujeme finanční sbírku na palivo do letadla a vrtulníků a na letištní poplatky.

Moc děkujeme za Vaši pomoc a poskytnutý materiál.

Partneři:


Copyright © 2019. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Od roku 2018 sbírka zapsaná v Centrální evidenci sbírek Ministerstva kultury ČR
Od roku 2019 Člen asociace muzeí a galerií ČR