Letadla pomáhají – sbírka na palivo

Vážení,

    dovolte nám Vás informovat, že už při prvním letu k ukrajinským hranicím v rámci dobrovolnického projektu „Letadla pomáhají“ se podařilo ve spolupráci s Červeným křížem, Charitou Uherské Hradiště, DriveStone, LR Airlines a dalšími dobrovolníky dostat zásilku humanitárního materiálu do Kyjeva za necelých 24 hodin. K dispozici jsou dva dopravní vrtulníky (Sikorsky S-76 a Bell 206) a jeden dopravní letoun L-410 Turbolet. Vrtulníky a L-410 obsluhují čeští profesionální piloti. Ukrajinská strana poskytuje dopravu ve vnitrozemí po zemi vlastními lidmi.

Nové číslo transparentního účtu LR Airlines: 123-6731600277/0100, variabilní symbol: 333

Jedná se o iniciativu soukromých osob a z aktuálních vlastních zdrojů můžou tuto akci udržet v chodu maximálně 1-2 týdny. Proto nás oslovili organizátoři s žádostí o ideovou podporu a o pomoc se zajištěním materiálu a publicity. Naším prostřednictvím chtějí požádat veřejnost a lidi, kterým dává tato rychlá doprava smysl, o finanční podporu na transparentní účet, ze kterého bylo následně hrazeno palivo, letištní poplatky, služby ŘLP a případně další náklady spojené s projektem. Letiště Kunovice, Ostrava-Mošnov, Brno-Tuřany a Poprad již pro tyto lety letištní poplatky odpustily. Děkujeme!

Foto: Jan Lekeš

Aktuálně se v kooperaci s humanitárními organizacemi a ukrajinskou stranou společně snažíme dostat humanitární pomoc velmi rychle nejen bezprostředně za hranice, ale hlavně do nejvíce postižených oblastí a na cestě zpět pak zajistit přepravu osob (primárně zraněné, matky s dětmi a imobilní osoby) dle požadavku Červeného kříže na mezinárodní letiště do Košic, Popradu případně či do Rzeszova v Polsku i přímo do ČR (Ostrava, Brno, Kunovice). Doba letů je plánována dle vzdáleností na cca 20-60 minut.

Nabízíme rychlou přepravu speciálního či drahého zdravotnického materiálu (Kunovice – Vyšné Nemecké cca 1,5 hodiny letu). Tak, abychom dosáhli při nosnosti cca 1000 kg a vzhledem k nákladům co nejvyšší efektivity.

Finance na něj připsané budou použity pouze na úhradu nákladů spojených s projektem „Letadla pomáhají“ (palivo, letištní poplatky, nutné náklady). V případě, že bude muset být projekt ukončen a na účtu zůstanou nevyčerpané finance, tak budou převedeny na další pomoc Ukrajině.

Budeme spolupracovat a koordinovat akci s dotčenými organizacemi:

Co bychom teď potřebovali přepravit do postižených oblastí.

Prioritně lékařský materiál

Sběrné místo najdete v Charitě Uherské Hradiště na adrese Velehradská třída 247, Uherské Hradiště vchod – zadní strana budovy-nezvoňte, vejděte.

Materiál můžete označit jako “Letadla pomáhají” nebo jen “LP”

Budeme rádi, když vaše zásilky budou co nejlépe zabaleny, aby se s nimi snadno manipulovalo a nezabíraly moc místa. Ušetříte tím práci dobrovolníkům.

DĚKUJEME, ŽE POMÁHÁTE S NÁMI!

Pokud máte vrtulník a chcete se zapojit, pište na: marekvastak@seznam.cz

Tým projektu Letadla pomáhají


Copyright © 2019. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Od roku 2018 sbírka zapsaná v Centrální evidenci sbírek Ministerstva kultury ČR
Od roku 2019 Člen asociace muzeí a galerií ČR