Diplomaté zavítali do Leteckého muzea v Kunovicích

Letecké muzeum v Kunovicích mělo ve čtvrtek 21. října tu čest přivítat vzácnou návštěvu. V doprovodu vedení města Kunovice v čele se starostou Pavlem Vardanem a místostarostkami Martinou Kozelkovou a Martou Poláškovou do muzea zavítali velvyslanec Japonska v České republice Suzuki Hideo a český velvyslanec v Norsku a na Islandu Jaroslav Knot, kteří Kunovice navštívili v rámci své pracovní cesty po jižní Moravě.

Velvyslance a zástupce města provedl a výklad o vystavených letadlech poskytl ředitel muzea Martin Hrabec. Nechyběla ani návštěva takzvaného „Naganského expresu“, ex-vládního stroje Tu-154 M, kterým v roce 1998 do Česka přiletěli vítězní hokejisté z olympiády v japonském Naganu. Japonský velvyslanec velmi ocenil správně napsanou přezdívku stroje, která je v japonštině vyvedena na jedné z podvozkových gondol, i dochované příběhy ze samotného památného letu. Oba velvyslance pak pobavilo kunovické „neviditelné letadlo“.

„Jsem rád, že jsem se mohl dozvědět více o českém letectví, moc se mi tu líbilo,“ okomentoval expozici muzea velvyslanec Suzuki. Návštěvu muzea si užíval také Jaroslav Knot. „Chodíval jsem sem už jako malý kluk, takže toto místo dobře znám. Bylo příjemné se sem zase vrátit,“ sdělil. Na závěr návštěvy se pak oba pánové podepsali do pamětní knihy a od muzejníků dostali na památku model „Naganského expresu“ s věnováním.

Byla to první oficiální návštěva takto vysoce postavených diplomatů v kunovickém muzeu. Bylo nám velkou ctí přivítat u nás tak významné hosty a jsme velmi rádi, že se jim v muzeu líbilo.


Copyright © 2019. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Od roku 2018 sbírka zapsaná v Centrální evidenci sbírek Ministerstva kultury ČR
Od roku 2019 Člen asociace muzeí a galerií ČR